top of page

Pierwsza wizyta szczeniaka w gabinecie weterynaryjnym!


Każdego dnia witamy w gronie naszych pacjentów kolejne sympatyczne szczeniaki! Często jednak pierwsza wizyta bywa stresująca zarówno dla małego psa, jak i jego opiekunów, którzy nie wiedzą czego się spodziewać. Przybliżmy zatem Państwu schemat pierwszej wizyty. Zdecydowanie nie ma się czego bać!

Kiedy zgłosić się na pierwszą wizytę?

Szczepienia ochronne można rozpocząć około 6 tygodnia życia, ale wcześniej szczeniak

powinien być odrobaczony, co można zrobić już w 3 tygodniu. Zwykle zalecamy pierwszą wizytę kilka

dni po pojawieniu się pieska w nowym domu.

Jak przebiega wizyta?

Podczas każdej wizyty przeprowadzimy z Państwem szczegółowy wywiad dotyczący zdrowia, żywienia i pielęgnacji psa oraz badanie kliniczne. Podstawowe badanie opiera się na obejrzeniu szczenięcia (wraz z jego zębami oraz błonami śluzowymi jamy ustnej i oczu), omacaniu jamy brzusznej, osłuchaniu serca oraz płuc. Szczeniak zostanie także zważony, by móc śledzić jego wzrost i przyrosty masy ciała.

Podczas pierwszej wizyty zwykle wykonujemy lub zalecamy wykonanie odrobaczenia szczeniaka oraz zakładamy książeczkę zdrowia, a także kartę pacjenta w naszej bazie danych.

Na Państwa życzenie wykonamy także chipowanie polegające na wprowadzeniu pod skórę okolicy szyi mikrochipa, o indywidualnym numerze. Jest on niezbędny, jeśli chcą Państwo założyć psu paszport i wspólnie podróżować. Chip zarejestrowany w internetowych bazach danych pozwoli także na szybsze odnalezienie jego właścicieli w przypadku ucieczki lub zniknięcia czworonoga.Czego dowiedzą się Pańs two na pierwszej wizycie?

Podczas pierwszej wizyty zaplanujemy cały schemat profilaktyki, czyli szczepień i odrobaczeń. Poinformujemy Państwa, kiedy szczeniak powinien być zaszczepiony oraz jak często podawać tabletki odrobaczające. Omówimy z Państwem także kwestię zabezpieczenia przeciwko pchłom i kleszczom. Jeżeli będą Państwo chcieli możemy porozmawiać o żywieniu, aktywności fizycznej oraz innych kwestiach związanych z małym czworonogiem.

Jak przygotować psa na wizytę?

Wybierając się pierwszy raz do lekarza weterynarii, szczeniak nie ma jeszcze złych

doświadczeń. Warto zatem zadbać, by wizyta była dla niego przyjemna! Najlepiej wybrać mniej zatłoczone godziny, by nie narażać szczeniaka na siedzenie w poczekalni z innymi (często wystraszonymi) psami, a także mieć ze sobą sporo przysmaków, które otrzyma zarówno w poczekalni, jak i w gabinecie. Mogą Państwo poprosić nasz personel oraz lekarza prowadzącego o podanie pupilowi przyniesionych smakołyków, by i nas kojarzył jak najlepiej!


Serdecznie zapraszamy!267 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page